Monday, May 28, 2012

Mõttespordi meistrivõistlustel paarismängus võidutsesid Andres Kuusk ja Marek Kolk

Eesti Mõttespordiliit saatis Vaadeldajale vihje toimunud meistrivõistluste kohta. Info pärineb Vint.ee-st.

Eelmisel nädalavahetusel (26.- 27.05) kogunesid Tartusse Eesti parimad mõttesportlased et selgitada meister Mõttespordi meistrivõistlustel paarismängus.

Kohale oli tulnud 14 võistkonda (28 võistlejat - nende seas 8 naist), kelle seas oli mitmeid oma ala tuntud nimesid:
Eesti üks parimaid naismaletajaid Triin Narva, mitme(kümne) kordne Eesti meister kabes Kaari Vainonen, Eesti üks tituleeritumaid pokkerimängijaid Marek Kolk, Eesti mõttespordi portaali Vint.ee asutaja Marten Meikop, Eesti meister Rendžus Timo Ilu, Lääne-Virumaa male-elu eestvedaja Eino Vaher, Eesti ja maailma parimaid sudokute lahendajaid Tiit Vunk, tuntud ristsõnade koostaja Rauno Pärnits ning mõttespordi maailmameister Andres Kuusk.

Traditsiooniliselt oli kahepäevasel võistlusel kavas 5 ala: Sudokute lahendamine, Male, Bridž, Gomoku ja Kabe.

Sudokute lahendamine
Ülesandeks oli lahendada 14 sudokut ühe tunni jooksul. Kõikide sudokute korrektse lahendamise puhul oli lisakriteeriumiks lahendusaeg. Nagu viimased kaks aastat, olid kiiremad lahendajad paar Tiit Vunk / Marten Meikop, kõik sudokud said korrektselt lahendatud veel Villem Mesila / Martin Hõbemägi ja Rauno Pärnits / Martin Grosberg.

Male
Mängiti 7-vooruline turniir šveitsi süsteemis. Ajakontrolliga 10+0.
Minimaalse eduga võitsid Andres Kuusk / Marek Kolk (10,5 punkti), järgnesid Jüri Raidväli / Eino Vaher ja Rauno Pärnits / Martin Grosberg (mõlemal 10 punkti).

Bridž
Paljude üllatusena võitsid Bridži Ralf Ahi / Ivo Adermann tuntud Bridžimängijate Andres Kuusk / Marek Kolk ja Ants Põldoja / Marko Kolk ees.

Gomoku
Mängiti värvivahetusega Gomokut 7-voorulisel turniiril šveitsi süsteemis. Ajakontrolliga 10+0.
Suure eduga võitsid Villem Mesila / Martin Hõbemägi, järgnesid Timo Ilu / Kuno Kolk ja Rauno Pärnits / Martin Grosberg.

Kabe
Mängiti samuti 7-vooruline turniir šveitsi süsteemis, ajakontrolliga 10+0.
Kuigi pärast Gomokut oli üldvõitja juba selge, käis tihe rebimine teistele medalitele. Kabeturniiri võitsid  samuti Andres Kuusk / Marek Kolk, järgnesid Tiit Vunk / Marten Meikop, millega nad kindlustasid ka üldarvestuses teise koha. Kõigile üllatusena said kabeturniiril kolmanda koha maletajad Triin Narva / Enith Li Saag.

Koondarvestuses võitsid veenvalt Andres Kuusk / Marek Kolk, teise koha said (kolmandat aastat järjest) Tiit Vunk / Marten Meikop ning kolmanda koha said Rauno Pärnits / Martin Grosberg.

Parima naispaarina esinesid Kertu Luht / Kaari Vainonen.