Andersoni ülesanne eelmisel nädalal lugejatele raskusi ei valmistanud. Hästi sõnastas vastuse hea ülesannetelahendaja Marek Kolk: "Nu näed, siin ülesandes ka katmisteemat küll ja küll :-D, ilus vaikkne käik." Täpselt seda saabki öelda 1. Kc6! kohta. Ähvardus on nüüd 2. Lb7 matt. Must saab kaitsta kahte moodi, kuid mõlemad tuled vankri poolt blokeerivad b1-h7 diagonaali ja valge vastab tulele matiga.
Sari jätkub kuuenda ülesandega, mille autoriks on Grant.
Ülesanne 6 – Grant, 1924
Matt kahe käiguga
Saturday, February 27, 2010
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
12 comments:
Olde olla täna valdades Kanepit võitnd. Nüüd ikka näha, kes on kes :)
Linnade talimängude maletabel: http://chess-results.com/Tnr30869.aspx?1an=1
Ülejäänud alad: http://www.jarvasport.ee/index.php?id=2166
1.Ob3!
Ob3 see küll ei ole, ega su oda võtma ei pea ju, käin D1 hobusega, kust mati paned järgmine käik? tavaliselt need ülesanded on ikka matt kahe käiguga, mitte matt kahe käiguga kui vastane langeb lõksu. mõtle veel igastahes, ise mõtlesin välja ning valge odaga ma igastahes ei käi kuskile.
1. Ob3 c3!
VALE - ta ei pea ju c3 käima, ta võib käija hobusega f2- mis siis teed? valge odaga esimene käik on vale, mõtle veel pojukene. nagu ma ütlesin on ülesanne ju matt kahega, mitte matt kahega kui vastane on loll. mõtle veel igastahes. Ob3 on vale, kuna see pole matt kahega.
1. Lb7
1. Ob3 Kf2
2. Ob2#
Sry
1. Ob3 Rf2
2. Ob2#
Siim oli ilmselgelt mingi laksu all kui ta neid kommentaare kirjutas..
Siim, sa püüad järjekindlalt Ob3 ümber lükata :-D aga näed, ei saada aru :-D Mina jah, eelistan samuti lipukäiku.
Siimul on õigus, et 1. Ob3 ei ole õige käik, aga ainult sellepärast et must saab käia 1. ...c3! Kui 1. ...Rf2, siis Ob2 matt.
Oda b3-l võtab ratsult välja ära.
Post a Comment