Täitsa positiivne on vahepeal ka puhata ja akusid laadida. Saab hommikul korralikult magada, seni ajapuuduse tõttu vaatamata jäänud variante uurida, kirjutamata asjadest kirjutada, normaalset muusikat kuulata ja üksi olekut nautida.
Enne vaba päeva toimus siis maleolümpial traditsiooniks saanud
Bermuda pidu. Kui eelmisel olümpial Dresdenis tuli peost juttu alles sama päeva õhtul, siis sel korral hakkas Eesti võistkond seal osalemist või mitte osalemist juba esimestel päevadel arutama. Võibolla tuleb see ka sellest, et võrreldes eelmiste täiskasvanute rahvusvaheliste võistkondlike võistlustega (kus olen osalenud) tundub siin võistkond palju ühtsem. Eesti võistkonna liikmed saavad ilma probleemideta üksteise kõrval istuda, ühes lauas süüa ja siiralt üksteisele kaasa elada. Usun, et selline meeldiv ja toetav õhkkond mõjub tulemustele ja muidu olemisele väga hästi.
Igaljuhul pärast 5. vooru käisime söömas, vaatasime natukene malet ja hakkasime peoks valmistuma.
Tanja,
Valeria,
Jaan ja
Triin startisid ees.
Kalle,
Leili,
Tarvo ja
Olav otsustasid peo vahele jätta ning meie
Meelise,
Kaido ja
Sassiga startisime hiljem. Paistis olevat justkui taktikaline tegu, sest eelmisel korral kui Vikaga alguseks kohale läksime, pidime pikalt järjekorras seisma. Sel korral oli aga vastupidi. Kui esimesena liikunud eestlased pääsesid vähemalt tantsusaali, mis olevat kärarikas, täis suitsuhaisu ja väga rahvarohke, siis meie sinna jõudmisel ei lastud enam ühtegi inimest sinna - peopaik ei mahutanud isegi pooli olümpial osalejaid. Hoiataid tuli teel vastu küll palju - VIPid
Karpov, Carlsen jne lasti küll eelisjärjekorras majja, kuid näiteks
Cmilyte oli 50 minuti ootamise järel otsustanud lahkuda. Meie järjekorrast lahkuda veel ei jõudnud, kui korraldajad otsustasid lubada meid bowlingusaali.
Sisenemisel oli kontroll karm - vähemalt meeste pool. Naisena sain ma suhteliselt ruttu sisse ning ootasin siis veel teisi järele. Riietehoiu eesruumis seisin pikalt otse
Carlseni kõrval. Reaalses elus tundub ta kuidagi teistusugune, kui näiteks selles viimases Ekspressi artiklis.
Kui lõpuks ka Meelis, Kaido ja Sass riided ära andnud olid ja ülesse liikuda võisime, paistis pidu täies hoos. Tundub, et need, kes 22-ks tulnud olid, võisid pidu isegi täitsa nautida. Näiteks paistsid väga lõbusas tujus Leedu tüdrukud. Samas, hiljem saabunutel ei olnud võimalik isegi jooke osta, sest järjekord oli pikk ja ebaselge. Tantsusaali otsustasime mitte minna, sest ainult mina naisena oleksin sinna tasuta saanud ja ei tea, kas teisi ka raha eest oleks lastud. Meeste diskrimineerimine - eks ta vist pidudel ole tihti nii.
Igaljuhul otsustasime sealt Bermuda peolt varsti pärast sisenemist lahkuda ja veetsime natukene aega hoopis hotelli lobby-baaris. Osa rahvast - näiteks Inglismaa võistkond - otsustas küll mõne tunni pärast uuele ringile minna, et ehk vähem rahvast ja pidu nauditavam, kuid eestlased suundusid magama, et järgmisel päeval värske peaga tõusta.
Viimastel päevadel on jäänud silma ka paar
kommentaari, mis justkui oleksid küsimused. Püüdes olla viisakas kirjutaja, proovin neile ka vastata - parem hilja, kui mitte kunagi :)
Anonymous said...
"ülesse-alla liikumiseks vähemalt 10-15 minutit" - miks nii, jalgsi läheb ju 12. korrusele max 5 minutit:)
Venemaal on elu odavam kui Eestis. Seal tulnuks 8000 rublades maksta!
September 21, 2010 8:51 PM
Mina ei ütleks, et Venemaal elu odavam kui Eestis. Olen küll umbes 4 korda terve siin oldud aja jooksul poes käinud, kuid kordagi pole silma hakanud midagigi, mis oleks odavam kui Eestis. Isegi vesi, mida pole soovitav siin kraanist juua, maksab alates 40 rublast 1-liitrine või suurem pudel. Eestis saab 1,5 liitrise joogivee pudeli alates kolmest kroonist!
Kauplustest rääkides tundub valik üldse kesine. Näiteks olen ma oma väikese tekkinud nohu tõttu käinud juba kahes erinevas poes, et leida pabertaskurätikuid - kuid mida pole, seda pole. Lõpuks otsustasin tavalise paki salvrätikute kasuks.
Anonymous said...
Kas koondise arst kah ikka olümpiale lendas? Inimväärselt? Registreeritud vist oli?
September 22, 2010 10:43 PM
Olümpiale lendasid koos 5 meeskonna ja 5 naiskonna liiget ning 2 kaptenit. Samaaegselt olümpiaga toimub ka FIDE kongress, kus võib teoreetiliselt osaleda ka Eesti Maleliidu esindaja(d), kuid olümpia võistkonnal selle kohta andmeid pole.
Anonymous said...
Aga naiskond?
September 22, 2010 10:47 AM
Minule teadaolevatel andmetel:
Meeskond saadeti olümpiale eesotsas
Eesti Male Toetusühinguga. Naiskonna olümpiale saatmise eest hoolitses Eesti Maleliit koos sponsoritega (
Baltic Models,
Reval Credit,
Merkerson Grupp,
Eesti Olümpiakomitee,
Eesti Kultuurkapital jt -
tänud sponsoritele!). Naiskonna liikmed said päevaraha 350 krooni 3 (sõidu)päeva eest (kokku 1050 krooni). Summa on küll tunduvalt väiksem kui meeste päevarahad (kõigile 8000 krooni), kuid arvan et progress on siiski väga positiivne, sest eelmisel olümpial ei saanud päevaraha mitte keegi, isegi sõidupäevade jaoks. Ja mis kõige olulisem - olümpial siiski osaletakse.
Samuti tänud edu soovimiste ja positiivsete kommentaaride eest!
Seisud lähevad nüüd aga aina põnevamaks, et keskendun nüüd malemängule jälle.
Kuuenda vooru liveülekanded -
naiskonna partiid ja
meeskonna partiid.