Monday, January 28, 2013

TATA Steel & Gibraltar

Kõigepealt Gibraltaril toimuvast turniirist, kus Mastersil mängivad Jaan Ehlvest, Kaido Külaots, Meelis Kanep ja Toomas Valgmäe. Pärast kuut vooru on Ehlvest, Külaots ja Kanep 4 punkti peal ning Valgmäel on kogutud 3 punkti. Challanger B turniiril mängival Margit Brokkol on hetkel pool punki pärast kaht mängitud vooru. Täna pärastlõunal mängitakse Mastersil seitmes voor ja hommikul Challanger B kolmas voor. Turniiri ametlik koduleht asub siin. Mastersit kantakse üle ka aadressil chessbomb.com koos Houdini 3 analüüsidega.

Eile lõppes TATA Steel (ametlik koduleht), kus A grupis võitis Magnus Carlsen 10 punktiga 13-st, korrates selle skooriga 1999. aasta Garry Kasparovi rekordit. Teise koha sai Levon Aronian 8,5 punktiga ja kolmas koht läks jagamisele Anandi ja Karjakini vahel, kes mõlemad lõpetasid 8 punkti peal. Seoses turniirivõiduga on Magnus Carlseni Live reiting tõusnud 2872 punkti peale ja vahe järgmisega (Vladimir Kramnik) on kasvanud 62 punktini.

B grupis lõpetasid nii Arkadi Naiditsch kui Richard Rapport 9 punktiga, kuid võit läks parema koefitsendi alusel  Naiditsch´ile, keda saab järgmisel aastal näha mängimas A grupis. C grupi võitis 11 punktiga Sabino Brunello. Allpool tabelid.

A grupp


B grupp


C grupp


No comments: