Monday, July 1, 2013

Eesti maleaasta suursündmus algab täna Viljandis

Malesuurmeistrid kogunevad Viljandis - algab Ilmar Raua mälestusturniir

Võistluse operatiivseks kajastamiseks on valminud turniiri erilehekülg internetis aadressilhttp://eestimale.ee/raud2013/ – see on koht, kus võistluse ajal kuvatakse jooksvalt tulemusi ja toimuvad otseülekanded tähtsamatest partiidest, samuti leiab muu olulisema info turniiriga seonduvalt sh. eelregistreerunute nimekirja. Võistlusest toimuvad partiide otseülekanded ja otselülitused ka rahvusvahelistes maleportaalides Playchess.com ja ChessBase.

Tänavu aprillis möödus sada aastat Viljandist pärit legendaarse maletaja ja Buenos Airese maleolümpial 3. koha võitnud Eesti malemeeskonna liikme Ilmar Raua sünnist. Sel puhul toimub Viljandis 1.-7. juulini juba 47. korda Ilmar Raua mälestusturniir – pikimate traditsioonidega maleturniir Eestis, kus kohal valdav enamus Eesti maleparemikust, lisaks mitmed nimekad osalejad meie naaberriikidest.

Viljandi Spordikeskuses toimuvale nädalasele malevõistlusele on end tänaseks registreerinud üle seitsmekümne maletaja, kokku on turniirile tulemas mängijaid 8 riigist – esindatud on Eesti, Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Valgevene, Holland ja India. Turniiri nimekaim külaline on eksmaailmameister Aleksander Halifman Venemaalt.

Ilmar Raua mälestusturniiri korraldab Viljandi Maleklubi CC Fellin koostöös Eesti Male Toetusühinguga. Mängitakse 9 vooru šveitsi süsteemis, võistluse avamine on 1. juulil kell 16, samal päeval mängitakse ka esimene voor. Turniiri auhinnafond on ligi 5000 eurot.

No comments: