Üle pika aja ei saanud ma täna öösel kohe üldse hästi magada. Pea oli mõtteid, arutlusi, argumente ja tsenaariume täis. Mis pole muidugi just väga hea, sest täna on mul ees bakalaureusetöö eelkaitsmine ning selleks on vaja korralikult vormis ju olla.
Täna on kuupäev, mil Eestil ja ka kõigil teistel riikidel on viimane võimalus võistkondi registreerida 39. maleolümpiale (ametlik koduleht), mis toimub Hantõ-Mansiiskis 19. septembrist kuni 4. oktoobrini.
Ametlikult registreerimise lehelt saab teoreetiliselt kontrollida juba registreerinud võistkondi ning mängijaid. Sealt samast saab alla laadida ka maleolümpia kutse, kus on täpsemalt kirjas võistluspaiga, tingimuste jms kohta. Samuti saab sealt väga selgelt välja lugeda, et osalevatel riikidel tuleb ennast registreerida hiljemalt 20. maiks ning hiljemalt 20. juuliks tuleb teatada ka osalejate nimed. 20. maiks tuleb registreerida ka Hantõ-Mansiiski tšarterlendudele, mille tasu ühele osalejale on 60 USD. Eesti võistkonnal oleks arvatavasti kõige mõistlikum tšarterlendu alustada Moskvast, lendusid ise läheb aga erinevatest Euroopa riikidest.
Eesti veel olümpial osalemist kinnitanud pole. Minu andmetel on Eesti Maleliit saanud üksikuid ettepanekuid/ soovitusi, et sel aastal võiks maleolümpial osaleda vaid meeskond ning naised tuleks koju jätta. Kuigi tõden keskmise Eesti meesmaletaja tugevat malelist üleolekut keskmisest Eesti naismaletajast, ei poolda mina seisukohta saata riiki esindama vaid pool võistkonda. Tuleks minna kas kõik koos või üldse mitte - sellist seisukohta olen kuulnud ka väga paljudelt teistelt Eesti maletajatelt. Mida arvad Sina, lugeja?
Loomulikult võib lugeja pidada seda minu subjektiivseks arvamuseks, ja eks see seda ongi, sest olen ju naismaletaja. Kuid tekib küsimus - millisel alusel oleks meeskonnal suurem õigus olümpial osaleda kui naiskonnal? Kas Eesti meeskonnad on naiskondadest oluliselt paremini maleolümpiatel seni esinenud? Eesti maleolümpial osalemiste ajalugu ning tulemusi saab vaadata siit.
Ma ei ole olümpia osalemiskuludesse senini väga süüvinud, kuid fakt, et olümpia toimub meie naaberriigis, peaks ju kaasa tooma ka madalamad transpordi- ning seega ka osalemiskulud.
Kus me veel osaleme, kui mitte maleolümpial, mis toimub nii lähedal?
Mina loodan igaljuhul siiralt, et Eesti saab maleolümpial osaleda ning usun, et pöialt hoiab ka Vaadeldaja lugeja.
Homme, mil olümpial osalemine peaks olema juba selgunud, algavad Tartus SELLi (tudengite)mängud (mängude ametlik kodulehekülg).Osalevaid ülikoole on registreerinud 77, kokku 13 erinevast riigist.
Malevõistlus (juhend ja informatsioon) toimub 21.-22. mail, mängitakse kiirmalet ning toimub nii individuaalne kui võistkondlik arvestus.
Loodetavasti saab pärast turniiri ka huvitavaid kokkuvõtteid lugeda, sest osalejaid Vaadeldaja meeskonnast on neli.
Kõiki osalejaid näeb siit. Paistab tõsiselt tugev turniir igaljuhul, Maleliidu kodulehel toimuvad ka LIVE-ülekanded.
Kõiki osalejaid näeb siit. Paistab tõsiselt tugev turniir igaljuhul, Maleliidu kodulehel toimuvad ka LIVE-ülekanded.